Caffeine’i vägevad naised

märts 8, 2023

Lisaks toredatele baristadele on Caffeine’is veel inimesi, kes seisavad selle eest, et kohvikutes toimiks kõik iga päev nagu kellavärk. Ja mis veelgi parem, nende seas on mitmeid toredaid naisterahvaid!

Kuna käes on naistepäev, siis on igati kohane tutvustada Teile Caffeine’i naisväge, teisisõnu ka meie naisbosse.  Nad on leidnud aja, et kirjeldada meile üht enda tavalist tööpäeva. Ja kui väga hästi läheb, siis ehk õnnestub Sul neid ka kohvikus kunagi oma silmaga näha….

ANNIKA

CAFFEINE ÄRIJUHT

Esimese asjana pean ärgates saama hommikusööki, muidu ei suuda ma ei elada ega mõelda. Kas või midagigi. Nädala sees teen tavaliselt endale ühe koorikleiva kaheks eraldi võikuks ja katan merevaigu-singi-juustuga. Nädalavahetustel võtan aja, teen kiftimaid asju ja naudin. Minu ideaalse hommikurutiini juurde kuulub Hario V60 või Chemexi tegemine. Zen.

Seejärel liigun tööle oma väikese kollase autoga. Ees ootab tihe ja tempokas tööpäev. Tegeleme igapäevaselt sellega, et Caffeine oleks üha mõnusam koht. Sellega seoses on palju koosolekuid, kohtumisi, projekte ja sukeldumist numbritesse. Armastan nii numbrite kui ka inimestega koos veedetavat osa. Mis puudutab asukohta, siis vahel meeldib mulle töötada kohvikus, sest siis näeb, kuidas meil päriselt läheb ning millised on meie kliendid ja nende potentsiaalsed ootused. Pean tunnistama, et parema meelega töötan siiski kontoris, sest seal on produktiivsus kõige parem. Kuna iga tööpäev on erinev, siis lõuna on minu jaoks kõige ebaregulaarsem ja kaootilisem toidukord. 

Peale tööpäeva teen üsna tavalisi asju: mõni päev käin trennis, mõni päev saan sõbraga kokku ja vahepeal lösutan niisama elukaaslase ja kassiga kodus. Söön midagi sooja vastavalt isule ja sellele, kas on tuju näha veidi rohkem vaeva või teha midagi kiiremat. Vahel vaatan magustoiduks mõnda sarja. Tegelikult magusat ma ei armasta…

Kuna õhtuti seedin tavaliselt päeval toimunut ja tekib kõige enam ideid, siis ei ole ma väga varajane põhku pugeja. Enamasti juhtub see natuke pärast südaööd ja see omakorda teeb minust hommikuti ühe päris suure snooz’ija. Uni ise on ju nii mõnus…

MARILIN

CAFFEINE OSTU- JA MÜÜGIASSISTENT

Minu hommik algab üsna vara, juba 6:20 käib mu esimene äratus, aga pigem meeldib mulle viilida ja seda mõnusat hommikuund veel nautida. Hiljemalt seitsmeks olen kindlasti üles saanud ja alustanud oma hommikuste toimetustega. Juba väga pikalt on mulle tavaks saanud hommikukohvi võtmine Kalamaja Caffeine kohvikust. Mõnus flat white, mis äratab mu üles ja aitab päevaga algust teha. 

Liigun kontorisse trammiga (pssst.. kui kiire on, siis hüppan takso peale). Kui arvuti lahti teen, alustan toodete tellimisega meie kesklattu. Vajadusel lisan tooteid meie programmidesse, teen hinnastust ja lahendan tekkinud probleeme. Peale seda suundun meie tiimi iganädalasele koosolekule, et arutada eelmise nädala õnnestumisi ja ebaõnnestumisi ning astuda vastu uuele. 

Lõunal haaran ma oma söögi siit-sealt. Kuna lõunasöök on tavaliselt minu esimene toidukord, siis eelistan süüa midagi toitvamat. Kui pikemalt peatumiseks aega pole, siis haaran kuskilt salati. 

Koju jõudes ma natukene lebotan ja hangin süüa. Peale seda on mu rutiiniks saanud käte jõutreening. Õhtuti armastan looduses jalutamist, praegu on mul ka suur raamatute lugemise tuhin (hetkel pooleli Marie Forleo „Kõik on väljamõeldav“). Samuti harrastan lasketiirus käimist. Lasketiir köidab mind just adrenaliinilaengu pärast. Sellel hetkel unustan kõik muu ning samal ajal saan arendada ka enda täpsust.

Magama lähen alati varakult, et järgmiseks päevaks puhanud olla.

MIIA

CAFFEINE TURUNDUSKOORDINAATOR

Hommikul ärgates panen peaaegu alati esimese asjana lemmikplaylist’i käima. Isegi kõige sinisemal esmaspäeval suudab muusika mu ikka jalule ajada ja tuju heaks teha. Seejärel teen tavaliselt endale ühe mõnusa marjade ja pähklitega hommikupudru. 

Sõidan tööle trammi või bussiga. See on minu jaoks selline mõnus aeg, et päevaks valmistuda, panna klapid pähe ja kuulata mõni hea album läbi (näiteks tuli just välja Vaiko Epliku uus plaat “Klišeed”, soovitan!).

Kontoris koosneb päev erinevatest koosolekutest nii Caffeine’i kui turundusmeeskonnaga, kus arutame uut nädalat ning põrgatame ideid. Lõunat söön kontoris, tavaliselt enda kaasa tehtud toitu. Eelistan enamasti taimset ja kui muud ei jõua kaasa teha, siis tatar ja mõned head taimsed kotletid päästavad alati päeva. 

Peale lõunasööki töötlen fotosid või nokitsen mõne kujunduse kallal ja proovin kõikide meilide ja sõnumitega järje peale saada. Seejärel viib mu tee mind kohvikusse, kus kohtun oma armsa prakiktandiga, kes haldab praegu meie sotsiaalmeediat. Koos brainstormime, paneme postituste kava paika ja teeme tuleva nädala jaoks fotosid ja videoklippe. 

Koju kõndides meeldib mulle tihti läbi käia mõnest lahedast plaadipoest, kirbukast või kaltsukast, neist leiab alati kõige omanäolisemad ja coolid asjad! Seejärel lösutan veidi ja siis suundun sõbraga jõusaali. Jooksulindil jalgu soojaks kõndides on mul kombeks teha ära oma igapäevane rootsi keele Duolingo ja veidi chatis sõbrannadega lobiseda. 

Koju jõudes otsin midagi hamba alla ja vaatan kas head sarja (hetkel absoluutne lemmik “Always Sunny in Philadelphia”) või loen raamatut (praegu käsil “Meister ja Margarita”). Magama armastan minna vara, olen 100% hommikuinimene!

NEVE

CAFFEINE TOOTMISJUHT (TOIDUBOSS)

Mulle meeldib kui mul on hommikul aega, et saaks päeva alustada mõnusa flow’ga, mitte kiirustades ja rapsides. Panen telekast Terevisiooni mängima ja teen endale kannutäie Chemexit. Mulle meeldib hea kohv ja kohvi tegemise protsess. See on minu hommikune meditatsioon. Olen harjunud kuidagi nii, et hommikuti ma ei söö. Ma tean küll neid, kes hakkavad siinkohal rääkima, et hommikusöök on päeva kõige tähtsam toidukord, aga mulle sobib just selline rütm. Tavaliselt on mu esimene toidukord alles kella 12 paiku ehk lõuna.

Tööle liigun ma tavaliselt autoga, kuna päeva jooksul pean olema mitmes kohas ja üldjuhul ka midagi kuskile transportima. Ees ootab tihe tööpäev – koosolekud kontoris, tegevused arvutis, tootmises kokkade juhendamine, midagi on vaja poest tootmisesse juurde viia. Lisaks erinevad koolitused ja seminarid, mis on seotud tavaliselt toiduga ja suundadega, kuhu toitlustusvaldkond on parasjagu  liikumas.

Kuna ma hommikusööki ei söö, siis minu jaoks on lõuna kõige olulisem toidukord. Tavaliselt söön ma midagi toitvat ja tervislikku, mulle väga meeldivad aasiapärased road, kuid ma ei ütle vahel ära ka pitsast või saiakesest…  Kaneelirullid on minu nõrkus, kui näen kuskil müügil isuäratavat kaneelirulli, siis naljalt ma seda ostmata ei jäta. .

Peale tööpäeva üritan käia kõndimas vähemalt tund aega, kuulata oma lemmikmuusikat, koondada mõtteid ning hingata värsket õhku. Saada pea töömõtetest puhtaks ning võtta endale aega. Õhtusöögiks söön tavaliselt midagi kerget, salatit või puuvilju, joogiks kummelitee.

Õhtuid sisustan erinevalt. Raamatute lugemisega on mul nii, et vahel on perioode, kus neelan raamat raamatu järel ja olen raamatukogus püsiklient, siis kukun sellelt reelt maha ja ei loe kuid mitte midagi… Hetkel on seriaalid need, mis mu õhtuid sisustavad. Praegu vaatan HBO sarja “The Last of Us”.  Enne seda vaatasin lõpuks ära ka “Breaking Bad’i”.  Mulle meeldib muidugi ka kinos, teatris ja tantsimas käia.

Talveperioodil olen nagu karu – kui saaksin, magaksin terve selle pimeda aja maha. Ei ole harv, kui sätin magama juba 21–22 ajal. Ent niipea kui päikest hakkab meie laiuskraadidel üha rohkem olema, tekib energiat, siis ei raatsi ma kuidagi seda aega raisku lasta ja enne 00–01 magama naljalt juba ei lähe..

EVELY

CAFFEINE PERSONALISPETSIALIST

Hommikuti naudin sajaga voodis vedelemist kiirelt ärkamise asemel. Seejärel, asun endale toitu valmistama. Enamasti alustan päeva võileivaga, mille kõik koostisosad on taimset päritolu. Järgmisena toidan oma kahte kelgukoera, kes vastupidiselt minule söövad just liha ja organeid, ehk on täielikult toortoidul. Tööle sättimise taustaks käib mul alati sari, milleks on tõenäoliselt elu lõpuni kas “Friends”, “How I Met Your Mother” või “Big Bang Theory” – never gets old.

Elan Tallinna külje all vaikses uusrajoonis, kust kulgeb tööle lausa meditatiivne maantee. Need 35 kilomeetrit lendavad linnulennul mõnusa muusika saatel. Mu playlist on väga kirju – heavy metal’ist punk rock’ini, vahele drum’n’bass’i ja pophitte. Muusikal on minu elus alati suur roll olnud. Alustasin klaveri õpingutega juba lasteaias lõunauinakute asemel ja see sama muusikageen minus ihkab pidevat meloodiat kõikvõimalike tegevuste taustaks.

Kontoris möödub päev koosolekute ja tööintervjuude rütmis. Minu valdkonnaks on palju Reitan Convenience Estonia AS personali puudutavaid ülesandeid, kuid kõige enam tegelen Caffeine’i baristade värbamisest offboardinguni (töösuhte lõpetamiseni – T.T.) välja. Töö iseloom on väga mitmekülgne ning igav juba ei hakka. Nokitsemist on nii graafikute, töötasude kui kõiksuguste jooksvate murede lahendamisega.

Lõuna võtan kaasa mõnest vegan restoranist, kuid süüa eelistan kontoris, vaatega Ülemiste Cityle ja lennujaamale.

Esmaspäev on selline tore päev, kus mul on alati kaasas noorem koer Hera, kes kogu kontori südamed sulatab. Peale tööd suundume hobitrenni, kus tegeleme trikkide õppimise, kuulekuse, agility ja palju muuga. Koju jõudes lähen olenemata ilmast mõlema koeraga küla vahele jalutama. Suvisel ajal tegeleme aktiivsemalt veotrenniga, talvel pole tõukekelgu jaoks tihtipeale sobivat ilma. Koertega tegelemine on kindlasti minu jaoks üks parimaid viise igapäevase stressiga toimetulekuks, lisaks jõusaalile ning joogale.

Kui karvased sõbrad saavad toidetud, asun ennast oma armsa kaasa kaisus diivanil välja lülitama. Peale paneme mõne hea filmi, millest kõige enam naudin Marveli linateoseid ja erinevaid märuleid. Üldiselt pean ennast õhtuinimeseks, aga reaalsus on see, et enamasti kustun ma nädala sees juba kella üheksa ajal filmi või sarja taustal ära…

Triinu Tähe
Chief barista