Caffeine karismaatilised karakterid

märts 18, 2022

Tervitused! Olen tagasi uue blogipostitusega! Sel korral teen juttu klienditüüpidest ning põnevatest karakteritest kellega baristad kõige sagedamini kohvikutes kokku puutuvad. Jah, me märkame teid! Taaskord loodan, et keegi ei tunne end isiklikult rünnatuna, kuigi minu viimase blogipostituse põhjal võiks öelda, et inimestele lausa meeldib kui neid ilma igasuguse aluseta defineeritakse…..

Kuigi Caffeine kohvikuid väisavad igapäevaselt meeletud inimhulgad, siis paljud kliendid jäävad baristadele päriselt ka meelde. Suure osa Caffeine klientuurist moodustavadki püsikliendid keda võib kohvikus pea iga päev näha.  Kliendid ei jää baristale meelde küll alati ainult nime või “klienditüübi” järgi, vaid kohvitellimuse põhjal. 

Kui ütleksin kaasbaristale “Suur latte kookospiimaga käis just kohvil”, siis väga suure tõenäosusega saab ta täpselt aru kellest räägin. Sellised “koodnimed” klientidel tõepoolest ka on. Niiet “Karamelli macchiatod mandlipiimaga” ja “Suured latted”, hoidke alt!

Nüüd siis aga lisaks kohvinimedele annan teile ülevaate kõigist Caffeine karakteritest!

“TO GO” BOSS

Tuled ja lähed kui tuul. Oled kohviga uksest väljas enne seda kui ukse isegi avada jõuad. Saame aru, et sul on kiire ning soovid oma igapäevast lattet, sest sa oled meie lojaalne püsiklient! Kuna nii sina kui barista teab sinu kohvitellimust une pealt, siis pikka vestlust meil alati ei ole.  Pakume, et oled teel kas tööle, kooli või trenni. Ühesõnaga, sul on kohti kus olla. Aitäh, et oma kiire eluviisi kõrvalt ka meie juurde jõuad!

PRODUKTIIVNE LÄPAKA TÜÜP

Jood alati kohvi kohapeal. Sind võib ära tunda läpaka järgi laual.  Pigem jääd kohvikusse kauemaks, sest töö vajab tegemist. Oled aktiivne ja hoogne, teed palju telefonikõnesid ning kõnnid kohvikus edasi-tagasi. Vahepeal teed virgutusvõimlemist, sest kael jääb kangeks. Tõeline produktiivsuse tipp! Mida sa täpselt seal arvutis teed, pole kellelegi teada. Oleme lihtsalt kindlad, et oled tähtis tüüp. Mõnikord võtad mitu kohvi, et töö libedamalt sujuks. Ja võib-olla saiakese ka… sest süsivesikud ja energia.

INSTAGRAMMI PIFF

Tuled kohvikusse konkreetse eesmärgiga. Võtad kõige popima, ilusama ja uhkema kohvi. Eesmärgiks on jagada oma  kaaslastele, et oled tulnud kohvikusse. Lased kohvil seista, võib-olla isegi jahtuda (!), sest pildid vajavad tegemist. Võimalik, et sulle kohv isegi ei maitse.. See pole saladus, et Caffeine kohvikud on üsna instagrammable kohad (PS! Kui sinu Instas pole veel pilti tutikast Fahle kohvikust, siis mida sa veel ootad). Ärge üldse häbenege, baristad punastavad väga kui pildistate  nende tehtud kohvi. See on suur kompliment. Ehk õnnestub sul isegi Caffeine storysse sattuda… PS! Isiklikult soovitame kohvipiltide jaoks soojades toonides filtreid!!!

NOORED TUVIKESED

Tuled armsamaga kohvikusse aega veetma. Kumbki teist teeb teineteisele välja. Tavaliselt istute te diivanile, sest seal on hea teineteisele silma vaadata. Olete kui noored armunud…. Teie vahel on rohkem armunud pilke kui juttu. Kaisutate ja hoiate kätest, te ei lase end teistest klientidest segada. On suur õnn, et Caffeine sobib kohtinguteks suurepäraselt!

SOTSIAALNE LIBLIKAS

Caffeine on sinu jaoks kui kohtumiste paik. Tuled sinna oma heade sõbrannade, emaga või vanade tuttavatega. Teie rõõmsat naeru on kosta üle kohviku ning tavaliselt jätkub juttu kauemaks. Vahepeal mängite kaarte, vahepeal õpite koos. Mõnel heal päeval koguneb teid lausa rohkem. Pigem jääte istuma pikalt ning võtate kohvi juurde kooki või midagi muud head. Sa pole kunagi üksi, sinu ümber on inimesed!ä

“MA EI TEA MIDA VÕTTA”

Tuled kohvikusse ja seisad leti ette. Käed hakkavad tasapisi värisema ja higi tuleb otsa ette. Sinu ees on suur massiivne menüü ja kõik on võõras keeles. Mis see motša on, äkki täna võtan nädalakohvi, oooo njamm white chocolate latte. Nii palju valikuid ja mitte ühtegi otsust. Koos baristaga (või siis enda mõttejõu abiga) suudad kohvi välja valida, aga seejärel kiikad vitriini poole. Soolane, magus, soe külm. See on liig mis liig. Naerad häbelikult, sest sa lihtsalt ei tea mida võtta. Pärast mõneminutilist vaikust langetad kaalutletud otsuse ja naudid rahumeelselt oma kohvi. Või siis oleks ikka pidanud selle karamelli macchiato võtma (PS! Kui oled päriselt kohvi valimisega hädas, siis loe minu eelmist blogipostitust!)….

  KOHVISNOOB

  Tuled kohvikusse tõelist elamust saama. Võimalik, et sa ei satu meie kohvikusse just tihti. Sinu jaoks on kohvi joomine omaette sündmus ning seda ei peaks mitte millegi muu kõrvalt tegema. Paned barista proovile oma küsimuste ja hiilgavate kohviteadmistega. Võimalik, et lased baristale teha endale filtrikohvi (mis on ühtlasi kõige tehniliselt keerulisem aga ka kvaliteetsem kohv!). Nõksutad kohviku muusika saatel pead ja rüüpad kohvi kõrvale vett nii nagu peab. 

  KOHVISNOOB

  Tuled kohvikusse tõelist elamust saama. Võimalik, et sa ei satu meie kohvikusse just tihti. Sinu jaoks on kohvi joomine omaette sündmus ning seda ei peaks mitte millegi muu kõrvalt tegema. Paned barista proovile oma küsimuste ja hiilgavate kohviteadmistega. Võimalik, et lased baristale teha endale filtrikohvi (mis on ühtlasi kõige tehniliselt keerulisem aga ka kvaliteetsem kohv!). Nõksutad kohviku muusika saatel pead ja rüüpad kohvi kõrvale vett nii nagu peab. 

  NINA RAAMATUS

  Oled üks neist kes tuleb kohvikusse üksi ja raamatuga. Võiks lausa öelda, et oled kohviku kõige müstilisem kuju! Loed kohvikus olles mitmeid raamatuid, need vahetuvad sul pea iga päev. Vahepeal kirjutad midagi märkmikusse või lausa joonistad. Tood kohvikusse eriti inspireerivat ja loomingulist hõngu! 

  15 MAGAMATA ÖÖD 

  Kulla tudeng. Me mõistame su muret. Ilmselt saabud meie kohvikusse väheste unetundide, vähese motivatsiooni ja tühja kõhuga. Sind tunneb ära arvuti, konspekti ja raamatute järgi. Mingil põhjusel juhtuvad sul ees olema ainult anatoomiateemalised materjalid (?) (kas kõik tudengid õpivad arstiteadust või see on juhus?). Pendeldad kooli, raamatukogu ja Caffeine vahel. Eriti rajuks läheb olukord eksamisessiooni ajal. Oleme sulle toeks ning hoiame su kätt.

  “MULLE EI MEELDI KOHV”

  Naudid väga kohvikus käimist, aga kohvi maitse sulle ei istu. Baristale ütled häbelikult ja sosistades, et soovid teed (või siis spicy chaid või kakaod või matchat jne jne jne). Loodad, et teised kliendid ei vaata sind imelikult, sest mismõttes sa võtad teed ja tuled selleks puhuks kohvikusse?! Usud, et kohvi joomine on inimeste poolt välja mõeldud sotsiaalne konstruktsioon, mis ei muuda kellegi elu efektiivsemaks. Sa ei usu, et päev algab kohviga. Oled igati teretulnud ja meie mitte-kohvijookide valik on suur ja lai!

  Selleks korraks kõik! Ehk tundsid ka ennast sellest postitusest ära või suutsid samastuda mõne karakteriga. Miks mitte üllatada baristat ja korraldada tõeline näitemäng, kus käitud täiesti vastupidiselt klassikalisele kliendile? Järgmise korrani ja joogem kohvi!

  Triinu Tähe
  Senior barista

  Triinu Tähe
  Senior barista